kenia

Afryka dla aktywnych. Kenia.

Gorąca i niezwykle ciekawa Afryka kusi coraz bardziej. Wycieczki do takich państw, jak Egipt, Maroko czy Tunezja już dawno przestały być jedyną ofertą, jaką biura podróży przyciągają miłośników egzotycznych przygód. Afryka to przecież i malownicze tereny RPA, i kusząca wyjątkowym bogactwem przyrody Kenia. Wycieczki po tym kraju to przede wszystkim wyprawy typu safari, choć i wakacje na kenijskim wybrzeżu cieszą się coraz większą popularnością. Jakie czynniki wpływają na popularność tego kraju? Dla kogo Kenia może się okazać wyjątkowo atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnej wyprawy?
Wycieczki po tej części Afryki nie bez powodu cieszą się tak wielkim uznaniem. Kenia to kraj idealny zarówno dla miłośników przyrody, jak i dla tych, którzy preferują beztroskie lenistwo na jednej z plaż nad Oceanem Indyjskim. Kenia sprzyja i tym, którzy chcą spędzać wolny czas na uprawianiu sportów wodnych. Ciekawa oferta aktywnego wypoczynku na kenijskim wybrzeżu stała się jego największym walorem. Rośnie to liczna modnych kurortów, a wraz z nimi poszerza się oferta aktywnego wypoczynku. Do wypoczynku zachęca tu nie tylko coraz lepsze zagospodarowanie, ale i piękne plaże oraz wspaniałe rafy koralowe. To dzięki nim Ocean Indyjski i kenijskie wybrzeże stały się równie znane, jak Morze Czerwone i tereny słynnej Riwiery Egipskiej. Popularność wybrzeża sprawiła, że Afryka może się tu pochwalić wyjątkowo ciekawą ofertą. Dzięki niej Kenia staje się idealnym miejscem na aktywne wczasy. Wycieczki typu safari nurkowe oraz wyprawy łodziami to jedna z wielu możliwości. Kenia stawia też na pola golfowe i korty tenisowe. To dowód na to, że Afryka sprzyja gościom z Europy i coraz lepiej jest w stanie spełniać ich oczekiwania. W kurortach czekających na turystów nad Oceanem Indyjskim można się o tym przekonać bardzo szybko.
Sport wodne przyciągają, jednak nie tylko im można poświecić uwagę w czasie wakacji w Kenii. Ten kraj jest idealnym kierunkiem dla tych, którzy wczasy chcą spędzić na górskich wędrówkach. Wycieczki w kenijskie góry mogą dostarczyć wielu mocnych wrażeń, szczególnie w chwili, gdy ich głównym celem będzie potężny masyw Kenia. Naro Moro to miejscowość uznawana za najlepszy punkt wyjściowy dla tych, którzy chcą zdobyć ów szczyt. Wczasy w jej rejonie stają się zatem ciekawą propozycją i dla piechurów, i dla miłośników wspinaczki.


Photo: Franco Pecchio / flickr.com/photos/aiace/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa