Eubea

Greckie wakacje. Eubea

Turyści, którym marzy się wypoczynek na jednej z greckich wysp, z pewnością zainteresują się tak ważną i piękną wyspą, jaką jest Eubea. To wakacyjny raj, na terenie którego turystyka ma się bardzo dobrze. Nic w tym dziwnego – to jedna z największych i najmodniejszych wysp, jakimi może skusić turystów Grecja. Nie brak tu ciekawych miast oraz modnych kurortów, w których można spędzić udane wczasy. Ci, którym marzy się przede wszystkim komfort i wygoda, mogą spędzić udany urlop w okolicach Karistos. Ten port z pozoru nie wyróżnia się niczym ciekawym. Znajdujące się na jego terenie budowle pochodzą głównie z XIX wieku i mają dość ponury charakter. Wystarczy jednak spędzić nieco czasu w tym mieście, by całkowicie zmienić zdanie na jego temat. Mimo pozornego braku atrakcji jest to miejscowość przyjazna turystom, na terenie której można doskonale wypocząć. Kuszą pobliskie plaże, zachęcają też pozostałości po weneckim forcie. Niestety, z tej XIV – wiecznej budowli do dziś zachowały się tylko ruiny.
Karistos można potraktować też jako miejsce, z którego będą się odbywały dalsze wycieczki. Możliwości jest tu sporo. Na turystów chcących możliwie jak najlepiej poznać wyspę czekają i promy, i wodoloty. W głąb wyspy można się dostać dzięki licznym autobusom oraz taksówkom. Jedną z ciekawszych wycieczek może okazać się wyprawa na górę Ochi. To jeden z najwyższych szczytów, którymi może przyciągnąć Eubea miłośników górskich wypraw. Ciekawą i godną odwiedzenia miejscowością jest też Mili, w pobliżu której można ujrzeć zabytkowy kościół z okresu średniowiecza.
Pobyt w tej części wyspy z pewnością może dostarczyć wielu silnych wrażeń. Warto jednak pamiętać o jednej ważnej sprawie. W okolicach Karistos goszczą tłumy, zatem w sezonie noclegi trzeba tu zarezerwować z wyprzedzeniem. Nie ma tu za to problemów z wyżywieniem. Restauracje oraz tawerny znaleźć tu można niemal na każdym kroku.


Photo: gnuckx / flickr.com/photos/gnuckx/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa