One week easter holidays in Andalusia, Alhaurin de la Torre near Malaga.
Picture taken on a trip to Nerja.

Hiszpańskie atrakcje. Andaluzja

Region, w którym narodziła się corrida, w którym narodził się najbardziej znany z hiszpańskich tańców – flamenco. Region, który wielu turystów wybiera jako idealne miejsce na urlop. Taka jest Andaluzja – jeden z najpiękniejszych hiszpańskich regionów, cieszący się nie tylko autonomią, ale i licznymi atrakcjami. Turyści docenili Andaluzję już dawno temu i chętnie spędzają tu wakacje. Największą popularnością cieszą się oczywiście piękne plaże Costa del Sol, jednak swych miłośników mają również położone na terenie Andaluzji zabytkowe miasta, w których zachowały się budowle przypominające o Maurach. Jedną z miejscowości, którą koniecznie trzeba zobaczyć w tej części Hiszpanii jest Ronda. Tu największą atrakcją jest pałac, służący niegdyś mauretańskim władcom. Tu również można podziwiać areny, na których rozgrywały się pierwsze walki byków. Nic jednak nie przebije swą atrakcyjnością najważniejszego miasta na terenie Andaluzji. Miastem tym jest Sewilla, w której ślady kultury mauretańskiej łączą się z zabytkami chrześcijańskimi, zaś średniowieczne budowle i klimatyczne uliczki kontrastują z nowoczesną zabudową. Warto również zajrzeć do Kordowy, w której najlepiej można zapoznać się ze sztuką mauretańską. Obok świątyń chrześcijańskich i meczetu w Kordowie można zobaczyć również cenny zabytek – dawną synagogę, którą wzniesiono w żydowskiej dzielnicy w XIV wieku. Dwa miasta, pełne średniowiecznych zabytków, które dawniej były ważnymi bastionami wiary chrześcijańskiej, to Ubeda oraz Baeza.
Wiele zabytków związanych z Maurami można zobaczyć również w Grenadzie. Z zabytków na szczególną uwagę zasługują pałace oraz arabskie łaźnie. Nie brak tu również obiektów chrześcijańskich, wśród których największe znaczenie ma renesansowa Kaplica Królewska. Tu spoczywają najbardziej znani ze wszystkich władców Hiszpanii – Ferdynand oraz Izabela. Samą kaplicę ufundowała dobrze znana z historii postać – Joanna Szalona, córka tej słynnej pary. W Grenadzie na uwagę zasługują również piękne ogrody Alhambry.
Piękne miasta, zabytki mauretańskie i ważne obiekty chrześcijańskie sprawiają, że Andaluzja jest chętnie odwiedzana przez turystów.


Photo: Romtomtom / flickr.com/photos/romtomtom/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa