Costa del Azahar

Hiszpańskie wybrzeża. Costa del Azahar

Dla wielu z nas Hiszpania jest niezwykle atrakcyjnym celem wakacyjnej wyprawy. Wypoczynek na terenie tego kraju to wspaniała przygoda i możliwość zwiedzenia pięknych zabytków. To również wyjątkowa okazja do tego, by nacieszyć się możliwością wypoczynku na najpiękniejszych plażach świata. Gdzie można spędzić wspaniałe wczasy?

Regionów, którymi może nas oczarować Hiszpania, jest wiele. W ich gronie znajduje się Costa del Azahar – malownicze wybrzeże, na terenie którego można spędzić niezapomniany urlop. Nie brak tu pięknych plaż i wspaniałych kąpielisk, choć i tutejsze miasta i miasteczka cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród turystów. Nic w tym dziwnego. Spacer po ich terenie każdemu z nas szybko pozwoli się przekonać, jak wspaniałym i bogatym w zabytki krajem jest Hiszpania. Co koniecznie powinni zobaczyć turyści, którzy spędzają urlop w tej części Hiszpanii?

Wakacje na terenie Costa del Azahar to świetna okazja to tego, by zwiedzić Walencję. To ona jest najważniejszym miastem w tej części Hiszpanii, a jej zabytki mogą oczarować każdego. Na turystów czeka to wiekowa zabudowa oraz uliczki, które każdego mogą urzec swym historycznym charakterem. Walencja znana jest też z pięknej zieleni miejskiej, a wypoczynek w tutejszych parkach i ogrodach każdemu z nas może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Giełda jedwabiu, muzeum ceramiki urządzone we wnętrzach zabytkowego pałacu oraz muzeum sztuki, które przyciąga ciekawymi zbiorami – oto najważniejsze atrakcje turystyczne, jakimi może się w tym mieście pochwalić słoneczna Hiszpania.

Kto spędza urlop na terenie Costa del Azahar, ten powinien również zwiedzić miasto Gandia. To wyjątkowy punkt na mapie hiszpańskiego wybrzeża, który łączy funkcje miasta o ogromnej wartości historycznej z rolą nowoczesnego ośrodka wypoczynkowego. Tutejsza starówka zachwyca wspaniałymi zabytkami, w gronie których wyróżnia się pochodzący z XIV stulecia Pałac Książęcy. Kuszą też piękne plaże i komfortowe hotele, dzięki którym wakacje w tym miejscu każdemu z nas pozwolą odpocząć w wyjątkowo atrakcyjnym otoczeniu.


Photo: Juan Emilio Prades Bel / flickr.com/photos/55386538@N08/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa