Soller

Majorka i jej miasta. Soller.

Słoneczna Majorka może zaskoczyć pięknymi miastami i miasteczkami, w których czekają na turystów ciekawe zabytki i unikalne atrakcje turystyczne. Jednym z miast, które zasługuje na uwagę, jest Soller. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wycieczki do tego miasta?
To malownicze miasto znajduje się w odległości zaledwie 35 km od stolicy wyspy – Palmy. Jest jednym z tych miejsc, w którym można dostrzec potęgę Majorki i bogactwo jej dawnych mieszkańców. Nie brak tu wspaniałych budowli i ciekawych przykładów modernistycznej architektury. Wystarczy zajrzeć na główny plac tego miasta, by zobaczyć ciekawe budynki. Jednym z nich jest modernistyczny gmach Banco de Soller, z pięknie dekorowaną fasadą. Innym ważnym obiektem w centrum miasta jest miejscowy kościół, który z pewnością warto odwiedzić. Koniecznie też trzeba zwiedzić miejscowe muzeum, znane jako Casa de Cultura. Najważniejszą część zgromadzonych w nim zbiorów stanowią dawne narzędzia rolnicze oraz sprzęty, które były wykorzystywane podczas prac w pobliskich winnicach.
Za najważniejszą atrakcję miasta uchodzi jednak tutejszy Ogród Botaniczny oraz znajdujące się na jego terenie Muzeum Historii Naturalnej. W ogrodzie można podziwiać zarówno typową dla Majorki i innych wysp Balearów roślinność, jak i tak chętnie uprawiane na wyspie zioła oraz jadalne rośliny. W Muzeum Historii Naturalnej można natomiast ujrzeć szczątki zwierząt, które przez wiekami żyły na tej wyspie. Nie brak tu również ciekawych skamielin, dzięki czemu można lepiej poznać geologiczną przeszłość Balearów.
Soller jest bez wątpienia miejscem idealnym dla tych, którzy spędzają wakacje na Majorce i chcą lepiej poznać te wyspę i jej kulturę. Wycieczki z Palmy przybywają tu chętnie, a liczne atrakcje sprawiają, że wizyta w tym mieście na długo pozostaje w pamięci turystów.


Photo: Philipp Rudloff / flickr.com/photos/kleinfreund/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa