korfu-gracja

Wczasy na wyspie Korfu

Wyspa Korfu bez wątpienia może zadziwić turystów swymi atrakcjami. Jest ona jedną z najważniejszych wysp, którymi Grecja przyciąga tłumy turystów z całego świata. To dzięki pozostałe Wyspy Jońskie stały się przedmiotem zainteresowania ze strony turystów. Korfu jako pierwsza z wysp tego archipelagu zaczęła być odwiedzana przez wycieczki objazdowe. Gości zachwyciły nie tylko zabytki miasta Kerkira – stolicy Korfu, w której można spotkać się ze wspaniałą architekturą oraz ciekawymi muzeami.

Zachwyciły ich również modne obecnie kurorty znajdujące się w niewielkiej odległości od tego miasta oraz inne atrakcje, którymi może zadziwić Korfu. Miejsc, które warto odwiedzić spędzając wczasy na Korfu jest wiele. Wiele uroku ma tradycyjna, wyspiarska wioska, znana jako Nimfes. Jej największą atrakcją jest skromna kaplica urządzona w skalnej grocie oraz otoczone szacunkiem źródełko. Ciekawą miejscowością jest też Paloekastritsa, w której okolicy można znaleźć i ciekawa miejsca, i noclegi na wysokim poziomie. W okolicy tej miejscowości znajdują się i ciekawe plaże, i ciekawe zabytki. Do tych najważniejszych zalicza się klasztor Theotokos oraz potężna twierdza z czasów Bizancjum. Idealnym miejscem do wypoczynku w komfortowych warunkach są okolice Ermones.

Ten kurort zadziwia potężnym kompleksem hoteli, w których noclegi reprezentują naprawdę wysoki poziom. To zarazem kurort znany z licznych pól golfowych, na których czas spędzają najbardziej wymagający goście. Z tym elitarnym ośrodkiem może kontrastować pobliska wioska Vatos, w której noclegi są już znacznie tańsze. Nie ma tu pól golfowych i nowoczesnych hoteli, są za to przyjemne kempingi oraz kwatery czekające w prywatnych gospodarstwach. Innym ciekawym ośrodkiem wypoczynkowym na Korfu jest Benites – znany z pięknej plaży oraz oliwnych gajów. Ciekawie prezentuje się też Petriti – tradycyjny port rybacki, w którym można obserwować miejscowych rybaków przy pracy.


Photo: Becks / flickr.com/photos/littlemisspurps/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa